Haberler

Belediye Başkanları Ankara’da Buluştu

Belediye Başkanları Ankara’da Buluştu

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkez Yerel Yönetimler Birimi tarafından düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısının oldukça verimli geçtiğini söyledi.

7 Mayıs’ta Ankara’da düzenlenen ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun başta olmak üzere Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanlarının katıldığı toplantıda yerel yönetim politikaları masaya yatırıldı.

Toplantıya katılan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, yaptığı değerlendirmede bilim adamlarının da katıldığı toplantıda yerel yönetimlerin projelerine ilişkin ileriye dönük çalışmaların tartışıldığını kaydetti. Gökhan, CHP’li Belediyelerin çok iyi işler yaptığını ve bu işleri ülke genelinde anlatmak için neler yapılacağına ilişkin sunumlar yapılarak, yapılmakta olan işlerin halka sunulmasına yönelik yeni stratejilerin ifade edildiğini belirtti ve “Biz de görüşlerimizi aktarma fırsatı bulduk” diye konuştu.

Toplantının oldukça verimli geçtiğini ve 3 ayda bir yapılmasına karar verildiğini aktaran Başkan Gökhan, il, ilçe ve beldeler arasında da hizmet dayanışması sağlanmasına, bütçesi daha düşük olan ilçe ve beldelere destek verilmesine ilişkin kararlar alındığını da belirterek, “Biz, çevre ilçe ve beldelerimize bundan önce de destek oluyorduk. Bundan sonra da bu desteklerin daha kapsamlı olması söz konusu olacak” dedi.

1 2
3