Duyurular

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Belediye Başkanı Sayın Ülgür GÖKHAN’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı…

Kahraman askerlerimiz tarafından İstiklal Mücadelesi yolunda kazanılan destansı zaferin 94. Yıldönümü hepimize kutlu olsun. Büyük Taarruz ’un son günü yapılan Başkumandanlık Meydan Muharebesi’nin kazanıldığı ve Kurtuluş Savaşı’nın sonucunu belirleyen 30 Ağustos 1922 günü, yeniden bir dirilişin ve Laik Demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin bizlere en güzel habercisi olmuştur.

30 Ağustos Zaferi ile halkımız benliğini, kimliğini ve gücünü canı pahasına korumuş ve bu eşi benzeri olmayan mücadeleyi de hafızalarımıza kazımıştır. Daha da önemlisi bu zafer, halkın ayaklanmalara karşı direnişinin en somut örneği olmuştur.

Bizler biliyor ve gün geçtikçe daha iyi anlıyoruz ki değişmeyen ve değişmeyecek tek şey her şeye rağmen, inatla Cumhuriyet’in ve Demokrasi’nin savunucuları olduğumuzdur. Çanakkale’mizde yıllar önce kanlarla sulanmış bu topraklarda, ne ağır bedeller ödendiğini, bugün yaşadığımız bu toprakların nasıl ve ne şartlarda kazanıldığını çok iyi biliyoruz.

Artık sadece yeşeren ağaçlar, uçan barış güvercinleri görmek ve çocuk kahkahaları duymak istiyoruz. Cumhuriyet yolunda barış için, demokrasi için mücadele veriyor, ülkemiz için, geleceğimiz için, çocuklarımız, gençlerimiz için bu mücadeleyi vermeye tüm gücümüzle devam ediyoruz.

Saygılarımla

Ülgür GÖKHAN

Belediye Başkanı