Haberler

Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Barışın Kenti Çanakkale’mizde, duygudaşlık üzerine belirlediğimiz belediyecilik anlayışımızla elimizden geldiğince çok çalışarak, yenilikleri takip ederek, engelli yurttaşlarımıza karşı sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışıyoruz.

Atamadığımız adımların, söyleyemediğimiz şarkıların, duyamadığımız seslerin yaşamlarımıza bir engel olarak değil, farklılık olarak yansıyor ve engelliyi toplumsal yaşamdan soyutlamıyor olması çok önemlidir.

Engelli dostlarımızın kent yaşamından eşit koşullarda faydalanmaları adına büyük önem arz eden erişilebilirlik konusunu çok önemsiyor ve tüm hizmetlerimizi planlarken erişilebilirliği merkeze alıyoruz.

Engelli vatandaşlarımızın, yaşlı yurttaşlarımızın ve ailelerinin yaşamını daha kolay ve yaşanır kılmak adına gösterdiğimiz hassasiyet ve çabalar, hayata karışmak için evden dışarı atılan her bir adım ile birleştiğinde, yaşadığımız kent daha da değişip renklenecek ve farklı anlamlar kazanacaktır.

Kentimiz, ülkemiz ve dünya, başarı ve mutluluk için hiçbir fiziksel ya da zihinsel engelin aslında bir engel olmadığını gösteren örnekler ile doludur. Bu örneklerin asla tükenmemesi ve karşılıklı çabanın sonsuza kadar sürmesi dileği ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Saygılarımla

engelliler-gunu