Duyurular,  Haberler

Sayın Ülgür GÖKHAN’ın 16.04.2017 Günü Yapılan Referandum İle İlgili Mesajı

Değerli Hemşerilerim;

16 Nisan 2017 Pazar günü gerçekleşen Anayasa Değişikliği Referandumunda sandık başına gittik ve yurttaşlık görevimizi yerine getirdik.

Bu süreçte Çanakkale’de köyleri, kasabaları, işyerlerini, evleri kapı kapı dolaştık. Çekincelerimizi, doğru bulmadıklarımızı nedenleriyle, niçinleriyle uzun uzun anlattık.

Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün kurduğu laik ve demokratik Cumhuriyetimizin erdemlerini, parlamenter sistemin üstünlüklerini, egemenliğin kayıtsız ve şartsız milletin olduğunu elimizin erdiği, ayağımızın ulaştığı her yerde anlattık.

Her evden, her köyden, her toplantıdan hep bir umutla, hep bir ışıkla geri döndük. Çanakkale bugün merkezde %72, İl genelinde ise %60 gibi ciddi bir oranla “Hayır” diyerek; sağduyulu ve yurtsever tavrını bir kez daha göstermiştir. Şimdi Çanakkale’den çıkan sonuçlara bakıyorum da; aldanmamışım, aldatılmamışım diyorum. O umut sahiciymiş, o ışık gerçekmiş, insanların “Merak Etme Başkan” deyişleri boşuna değilmiş.

Parlamenter sistemin devamı, hak ve özgürlükler, demokrasi mücadelesine güç veren tüm siyasi partilere, sivil toplum kuruluşlarına, kadınlara, gençlere, yaşlılara yanımızda dimdik duran, bu zorlu yolda birlikte yürüdüğümüz tüm Çanakkale halkına teşekkürü bir borç bilir ve bu borcu sizlere daha çok hizmetle, özgür Barışın Kenti Çanakkale’de yaşamanın ayrıcalığıyla ödeyeceğime dair her çabayı göstereceğime söz veririm.

Sağolun, varolun Teşekkürler ÇANAKKALE

 

Ülgür GÖKHAN

Belediye Başkanı