Haberler

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı…

Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı…

Değerli Cumhuriyet Çocukları,

Yıllar önce, haklarımızı ve bağımsızlığımızı savunmak için giriştiğimiz savaşın kutsallığına ve hiçbir gücün bir ulusu yaşamak hakkından yoksun bırakamayacağına inandık Mustafa Kemal Atatürk’le. Tüm umudumuz Ankara’daydı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılacağı değerli kentte atıyordu topluca yüreklerimiz. Çünkü demokratik bir hukuk düzeninde Meclis gerekliydi, çünkü Meclis Halkın iradesiydi, halkın sesiydi, çünkü Egemenlik Kayıtsız ve Şartsız Milletin olmalıydı.  Karanlığın içinde tek umudumuz ulusal egemenlikti. Böylesine değerli bir gün ancak bu anlam kadar değerli bir şeye ithaf edilebilirdi; siz çocuklara.

Değerli çocuklar, Ata’mızın da söylediği gibi sizlerden çok şey bekliyoruz. Biliyoruz ki, sizler yıkacaksınız tüm dogmaları, çağdaş uygarlığı sizler yakalayacaksınız. Demokrasimize sahip çıkacak, onu el üstünde taşıyacaksınız. Ulusal egemenliğimizin şahsileştirilmesine karşı çıkacak, Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretilerini hep hatırlatacaksınız. Sizler Demokrasi ve Cumhuriyet çocuklarısınız. Bu bilinci de sizler yaşatacaksınız.

Sevgili çocuklar, bu bayram Türkiye Cumhuriyeti’nin çocuklara verdiği değerin ve duyduğu inancın göstergesidir. Gönlünüz rahat olsun, bu yolculukta bizler de yanınızda olacağız. Yıllardır verdiğimiz mücadeleye gururla devam edeceğiz.

Yıllar sonra, hepinizin, aynı sevda ve aynı inanç ile çocuklarınızla birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nızı kutluyor olması temennimle, Barışın Kenti Çanakkale’de gönlünüzce bir gün geçirmeniz için Halk Bahçesinde yapılacak Çanakkale Belediyesi Tahta At Çocuk Şenliği’nde hep birlikte olmayı diliyorum. Son olarak da sizlere Ata’mızla sesleniyorum,

Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.’

Ülgür GÖKHAN

Belediye Başkanı