Haberler

Sayın Ülgür Gökhan’ın “Gezi” Mesajı

2013 yılının Mayıs ayıydı, İstanbul Taksim’de Gezi Parkında ağaçların kesilmesine engel olmakla başladı her şey ve büyük bir direnişe dönüştü. Halk kendisine ait olanı korumak, boğazına kadar betona boğulmuş İstanbul’un ortasında yeşil kalmış parkına sahip çıkmak için sokaklara döküldü. Fikri sorulmadan, dayatmacı bir anlayışla başlayan girişimlere karşı özgürlüğünü, demokratik haklarını korumak için, her kesimden binlerce yurttaş, dalga dalga aktı, binler milyonlar oldu. İlginçtir ki bu denli farklı kesimi aynı parkta buluşturan, farklı farklı şehirlerde sokaklara döken, siyasi bir görüşün ürünü de değildi, sadece insani idi.

Gezi Parkı’nda patlayan sadece gaz bombaları değildi. Kısıtlanan tüm özgürlüklerin, bastırılan yok sayılan tüm seslerin, yasakların, baskıların patlamasıydı aynı zamanda.

Gezi Parkı olaylarının dördüncü yılında bu eşsiz direniş ruhunu bir kez daha gönülden tebrik ediyor, mücadele veren herkesi sevgiyle selamlıyor, bu uğurda canından olan gençleri rahmetle anıyorum.

Ülgür GÖKHAN

 Belediye Başkanı

gezi 4 yasında-face