Duyurular,  Haberler

Belediye Başkanı Sayın Ülgür GÖKHAN’ın 10 Ekim Ankara Katliamı Anma Yazısı…

Tam iki yıl oldu, iki yıl önce bugün Ankara’da, “Emek, Barış ve Demokrasi” mitingi için buluşmaya giden insanlarımız vahşice katledildi.

Barış’a kanat olmak umuduyla evlerinden yola çıkıp, emeğin, emekçinin hakkını aramak için, demokrasi talebimizi hepimiz adına yüksek sesle haykırmak için yollara dökülen güzel insanlarımızı, çocuk, yaşlı, kadın, genç demeyen alçak teröre kurban verdik. Otobüslerde şarkılar, türküler söyleyerek, herkes için daha iyi bir yaşam talebiyle Ankara Garında buluşup kucaklaşan yurttaşlarımız, elini kolunu sallayarak gelen teröre kurban oldu, gözlerimize inanamadık, insan insana nasıl bunu yapar hiç anlayamadık.

Kıymetli hemşerilerim, terörün her türlüsüne karşı canımızı acıttıkları, kanımızı akıttıkları yerden bir filiz, binlerce çiçek çıkaracağız, baskıya, zulme, teröre asla boyun eğmeyeceğiz. Teröre karşı daha çok demokrasi, daha çok barış, daha çok kardeşlik, daha çok adalet diyeceğiz.

10 Ekim 2015 sabahına “Emeği, Barışı ve Demokrasi” yi haykırmak için son kez uyanan tüm kayıplarımıza Allah’tan bir kez daha rahmet, tüm yakınlarına sonsuz sabırlar diliyorum.

Saygılarımla

Ülgür GÖKHAN

Belediye Başkanı