Duyurular

Başkan Gökhan Aday Adaylığını Açıkladı; “Ben Buradayım, Varım!”

2002 yılından bu yana görevde olan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 2019 yerel seçimleri öncesinde yeniden aday adayı olduğunu belirterek, başvurusunu Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığına yaptı. Başkan Gökhan’ın aday adaylığı açıklamasına yüzlerce kişi katılarak, Gökhan’a desteklerini sundu.

Başkan Gökhan, aday adaylığı açıklamasına eşi Hale Gökhan ve aile üyeleriyle katılırken, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İsmet Güneşhan, Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, İlçe ve Belde Belediye Başkanları ve çok sayıda kentli Merkez İlçe Binası’nda bir araya geldi. Aday adaylığı başvurusunu sunmak üzere CHP Merkez İlçe Başkanlığına gelen Başkan Gökhan alkışlarla karşılandı. Başkan Gökhan, Merkez İlçe Başkanlığında yaptığı konuşmada yeni dönem için aday adaylığı başvurusu yapacağını kaydederek, tüm aday adaylarına da başarı dileklerinde bulundu. Başkan Gökhan, aday adaylığı dosyasını Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık’a teslim etti.

Başkan Gökhan ardından parti binası önünde kendisini desteklemeye gelen kentlilerle buluştu. Başkan Gökhan, buradaki konuşmasında, “13 Ağustos 2002’de Belediye Başkanı Sayın İsmail Özay’ın milletvekili adayı olmasıyla, Çanakkale Belediye Meclisinden aldığım Belediye Başkanlığı görevini, 2004, 2009 ve 2014 yılları yerel seçimlerini sizlerin sonsuz desteği ve her defasında artan bir başarı ile kazanarak bugüne dek sürdürdüm. Partimin ve partililerimin verdiği, Çanakkale halkının büyük çoğunluğunun onadığı bu onurlu görevi namusum bilerek, gençlerin, yaşlıların, çocukların, hemşerilerimin gözlerindeki ışıktan aldığım cesaret ve destekle, görev süremin son gününe dek sizler için çalışmaya devam edeceğim” dedi.

“Çok Değerli Bir Emanet Taşıyorum”

Başkan Gökhan konuşmasına şöyle devam etti; “Görev yaptığım 16 yıllık süreçte, bugün hep birlikte “Barışın ve Özgürlüklerin Kenti” haline getirdiğimiz Çanakkale sokaklarında attığım her adımda, soluduğum her nefeste, size verdiğim sözleri, sizlerin ürettiği kaynakları kullandığımı, bana korunmak ve kollanmak üzere çok değerli bir emaneti teslim ettiğinizi asla unutmadım. Çanakkale için tutkulu hedeflerimizin yalnızca bu kent ve Türkiye için değil, tüm dünyaya örnek olacağına inanıyorum. Bu kentte yaşayan herkes, her zaman olduğu gibi, Çanakkaleli olmaktan gurur duyacak ve bizler “Barışın Kenti Çanakkale” felsefesini önce ülkemize, sonra da tüm dünyaya yayacağız.”

“Benim İçin Önemli Olan İnsandır”

“Sevgili dostlar benim için Belediye Başkanlığı; başımı yastığa koyduğumda aç açıkta kalan hemşerim var mıdır? diye kaygı duyabilmeyi, ‘bu sabah okuluna aç giden öğrencimiz olmuş mudur?’ diye düşünebilmeyi, evinden çıkamamış, yaşama karışamamış engellimiz var mıdır? diye endişelenmeyi gerektirir. Benim için bu işin en önemli malzemesi insandır; insanın iyi yaşamıdır, insanın mutluluğudur. Bana böyle düşünebilmeyi, insanların dertlerini dert edinebilmeyi, derman olabilmek için didinmeyi, sadeliği ve sosyal demokrat anlayışı öğreten rahmetli babama, rahmetli amcama, rahmetli Reşat Tabak ve rahmetli İzzet Melih Dilmaç gibi duayen büyüklerime şükranlarımı sunar, önlerinde saygıyla eğilirim. Ailemin tüm fertlerine ve en çok da Sevgili Eşim Hale’ye, çocuklarıma bu zor yolculukta bana gösterdikleri destek, sabır ve anlayış için çok teşekkür ederim.”

“Değişimi ve Gelişimi Hep Birlikte Başardık”

“Her şey değişiyor. Bazen zamanla, bazen de bir insanla. Ne mutlu bize ki bu değişimi ve gelişimi hep birlikte başardık. Barışın Kenti Çanakkale’de mili değerlerimizden ödün vermeden, kentimizin dokusunu bozmadan, kent ruhunu koruyarak, kökeni ne olursa olsun, herkesin huzur içinde yaşamasının güvencesi olduk. İnsanların size güvenmesi, inanması, yolda gördüğünde çocukların çekinmeden sarılması öyle büyük bir mutluluk ve öyle büyük bir sorumluluk yüklüyor ki omuzlarınıza, bu mutluluğu ve gururu aynı anda yaşattığı için tüm Çanakkale halkına binlerce teşekkür ederim.”

“Asıl Olan İnsanın Mutluluğudur”

Konuşması sık sık alkışlarla ve destek tezahüratlarıyla bölünen Başkan Gökhan, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Belediye Başkanlığı görevim boyunca; sosyal demokrasiden, özgürlüklerden, eşitlikten ve kendime anayasa olarak belirlediğim; birlikte yönetim, önce insan ve katılımcılık ilkelerinden asla vazgeçmedim. İnsanı ve insanın refahını her şeyin üzerinde tuttum. Belediyeciliğin rutin hizmetleri zaten olmak zorunda; yollar yapılır, altyapılar tamamlanır, çöpler toplanır, asıl olan insanın mutluluğudur dedim. Hem şehircilikte hem çağdaşlıkta birlikte çok yol aldık, Çanakkale’yi hep birlikte ülkemizin en yaşanılası kentlerinden biri yaptık. Çanakkale uzun yıllardır yapılan akılcı yatırımlarla, canlı sosyal yaşamıyla, yüzünü aydınlığa dönmüş siz çağdaş insanlarıyla bugün bir Avrupa Kenti ayarındadır. Bugün bu kentte insanlar kadını, erkeği, yaşlısı, genci, engellisi birlikte, rahatça ve özgürce yaşamlarını sürdürüyor, kimse kendisini öteki hissetmiyorsa, kentte uzun yıllardır süren sosyal demokrat belediyecilik anlayışının bunda çok büyük payı vardır.”

“16 Yıllık Tecrübemi İlk Günkü Heyecanımla Birleştirdim”

Hızla büyüyen, doğayı tüketen, insanı kahvesini bile ayakta içmeye zorlayan küresel anlayışa karşı; insanların birbirinin sıcaklığına sığındığı, sosyalleştikleri, el emeklerini birbirlerine sundukları sosyal korunakları yaratarak, sürdürülebilir kentsel gelişimin ve kent ruhunun korunmasının önemini birinci öncelik haline getirdim. İşte bu anlayışın, yaşam tarzının sürdürülebilir kılınması için, 16 yıl boyunca biriktirdiğim tecrübelerimle ilk günkü heyecanımı birleştirdim. Sizlere daha çok hizmet etmek için, bu şehre borcumu ödemek için, Çanakkale’nin büyük adını daha da yukarılara taşımak için içimde dipdiri bir heyecan ve faydalı olma azmi var. İş bilenin, kılıç kuşananın demiş atalarımız. Ben bu işi biliyorum, hem de iyi biliyorum iddiasıyla, sizlerden aldığım güç ve güvenle, bugüne dek hep birlikte başardıklarımızın devamı için bir kez daha kılıcımı kuşanmak istiyorum.”

“Ben Buradayım, Varım!”

“Kılıçları kuşanarak mücadelemiz; adaleti, demokrasiyi, eşitliği yok sayanlara, gözü dönmüş çevre talancılarına, suyumuza zehir akıtanlara, kentin rantına göz koyanlara karşı olacaktır. Demokrasinin en güzel örneğini, Cumhuriyet Halk Partisinin farkını bir kez daha gözler önüne seren bu süreçte aday adayı olan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Partimizin ve özellikle Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun daha özgür, daha adil ve daha demokratik bir Türkiye adına verdiği mücadeleye, Çanakkale’den desteğe devam etmek için ‘Ben Buradayım, Varım!’ diyorum. Laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin doğduğu, Gazi Mustafa Kemal’in Atatürk olduğu, pek çok değişik milletten, binlerce kahramanın koyun koyuna uyuduğu Şehitler Diyarı Çanakkale’nin Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkanlığı aday adaylığımı ilan eder, herkesi ve her nefesi sevgiyle kucaklar, katılımınız için çok teşekkür ederim.”

Başkan Gökhan’ın konuşması 7’den 70’e destek vermeye gelen yüzlerce kentli tarafından uzun süre alkışlandı. Programın sonunda Başkan Gökhan, kendisini tebrik eden kentlilerle yakından ilgilenerek, hatıra fotoğrafları çektirdi.

https://youtu.be/7JZQFZ6oSyw