Haberler

Demokrasi Şölenine İmza Atıldı…

31 Mart yerel seçimleri öncesinde Çanakkale Cumhuriyet Halk Partisi’nde ön seçim heyecanı yaşandı. Dört adayın yarıştığı ön seçimde mevcut Belediye Başkanı Ülgür Gökhan büyük bir farkla, Çanakkale’de Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı oldu.

2002 yılından bu yana Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Ülgür Gökhan, hafta sonu gerçekleşen ön seçimde ilk olarak parti içinde güven tazeledi. 2 Aralık 2018 Pazar günü Çataltepeliler Dernek Lokali’nde gerçekleşen seçimlerde 4495 üyenin bulunduğu Çanakkale Merkezinde, 3003 oy kullanıldı. 2970 geçerli oyun 1779’unu alan Çanakkale’nin mevcut Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 31 Mart’ta gerçekleşecek yerel seçimlerde partisinin adayı oldu.

Seçim sonuçlarının kesinleşmesinin ardından açıklamada bulunan Belediye Başkanı ve yeni dönem Belediye Başkan adayı Ülgür Gökhan, önseçimi “Demokrasi şöleni” olarak değerlendirerek “Ben, Belediye Başkanı adayının tespitinde mutlaka eğilim yoklaması yapılması ve bunun tüm üyelerin katılımıyla olması noktasında ısrarlı davrandım. Türkiye’de şu anda Sinop, Çanakkale ve Bilecik olmak üzere toplam üç ilde eğilim yoklaması yapıldı. Bütün parti üyelerinin çoğunluğu, oylarını kullandılar ve sonuç itibariyle bugünden itibaren Çanakkale’de CHP örgütü, bir bütün olarak seçim startı vermiş durumda. Bugün ben, sadece Belediye Başkan adayı olmadım, aynı zamanda da örgüt seçim startını vermiş oldu. Bu birlikteliği muhafaza ederek, sürdürülebilir kılarak, önümüzdeki seçimlere hazırlanacağız. Bundan sonraki süreçte Belediye Meclis Üyelikleri ve İl Genel Meclis Üyelikleri için ön seçim yapılacak. O da tüm üyelerle olacak. Dolayısıyla Çanakkale merkezde tüm üyelerin katılımıyla her şey belirlenmiş olacak. Çanakkale’de çok aktif bir üye yapımız var. Böyle olunca, adayların tespiti sürecine katılınca daha çok motive oluyorlar” dedi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, seçim sonrası teşekkür konuşması sırasında, Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar’ı platforma davet ederek, “Bu başarının sırrı Rebiye Hanımın yoğun çalışmasıdır” dedi. Gökhan, “Rebiye Hanımın önderliğinde, tüm kadınlar, sadece kadınlar değil, erkekler de kendisi ile yoğun çalıştılar” ifadelerine yer vererek hem Ünüvar’ı hem de Ünüvar ile birlikte çalışan kadın ve erkek partililere teşekkür etti.