Haberler

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Emekli Astsubayları ve Ziraat Mühendisleri Odası’nı Ziyaret Etti

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Emekli Astsubaylar Derneği’ni ziyaret etti.
Gökhan, emekli astsubaylarla bir araya geldiği ziyaretinde; 18 Mart ile ilgili konuşmasında; “Çanakkale’yi kazanacaklarını zannediyorlar. Bütün esnafı rezil ediyorlar. İnsanlar ne dükkanlarına girebiliyorlar ne evine girebiliyorlar. Üstelik törenlere de gidemiyorlar. Esas Çanakkale halkının bu törenlerde olması gerekiyor. Dışarıdan gelenler de elbette misafirimiz. Bu sistem değişecek ama bu sene ne olacak bilmiyorum. Konuşma yapmayacağım. Konuşmayı yine internetten yapacağım. Ben devlet adabına uyan bir insanım, benim eğitimim öyle çünkü. Kamu ve devlet kavramını iyi bilen bir insanım. Saygım sonsuzdur. “ dedi.
“Kavgasız Gürültüsüz Huzur İçinde Bir Seçim”

Seçim sürecinde barış ve huzurdan yana olduğunu ifade eden Başkan Gökhan, “Çanakkale’de vaatlerimizi anlatacağız. Birileri sataşacak olursa hiç muhatap olmadan sadece ufak bir açıklama ile devam edeceğiz. Bu seçim kavga, gürültü olmadan huzur içinde bir seçim geçirmek için mücadele vereceğiz. Vatandaşlar zaten ekonomi mücadelesi veriyor bir de bizim polemiğimizi mi dinleyecekler?” şeklinde konuştu.

Ardından Emekli Astsubaylar Derneğini ziyaret eden Ülgür Gökhan, buradaki konuşmasında kooperatiflerin önemine ve ekonomik kriz neticesinde yerel yönetim olarak harekete geçildiğine değinerek; “Kooperatif çalışmaları, Kamunun önderliğinde devam ederse başarıyla sonuçlanır. Yalnızca üretenler değil tüketenler için de düşünüyoruz elbette. Taleplerimizi topluyoruz. Yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu dönem en önemli farklılığımız yerel-kırsal kalkınma. Hep beraber, el birliğiyle başarmamız lazım. Kırsaldan göç ile köylerde genç kalmaması sonucunda, kırsalın üretiminin düşmesi bizi bugünlere getirdi.

Bazen bir müsibet bin nasihattan iyidir. Türkiye’nin bu ekonomik sıkıntılı dönemi, pahalılık, vatandaşın daralması yerel yönetimi harekete geçiriyor” dedi.