Haberler

İlk Seçim Bürosu Oba Mahallesi’nde Açıldı…

Barbaros Mahallesi Yeşilırmak Sokak’ta yapılan seçim bürosu açılışına çok sayıda partili ve il, ilçe başkanları ile Belediye Başkanı Ülgür Gökhan katıldı. Açılışta konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, şöyle konuştu:

“31 Mart yerel seçim startımızı burada, Oba Mahallesi’nden başlatıyoruz. Neden oba Mahallesi’nde açıyoruz? Çünkü ben ilk Belediye Başkanı olduğumda bu mahalle en fakir, yolları çamur ir mahalleydi. O günden bugüne şimdi Çanakkale’nin en değerli yerlerinden bir haline geldi. Onun için buradan başladık. Ben özellikle buradan başlamak istedim. Bu bürolar sabah 10’da açılacak akşam 19’a kadar hizmet verecek. Bu bürolar burada bilgilendirme görevi üstlenecek. Elin çayımızı birlikte içelim, dertleşelim, ülkenin ve kentin sorunlarını konuşalım ve çözüm üretelim. Bu noktada birbirimizi tanıyalım, görevimizi v mahallemizi tanıyalım. Bu büroları bu yüzden açıyoruz. Derman Belediyeciliğini anlatmak, her görüşten insanımızla buluşup dertleşip, çay içip sohbet etmek için Barbaros Mahallesinde ki seçim büromuzu açtık. Bizler burada dertlere derman olmak için varız. Bunları anlatacağız. Siz bana dertlerinize derman olmam için bu şehrin belediyesini ve bütçesini emanet ettiniz.

Kaynaklarınızı sizler için kullanmama için bana bıraktınız. Buradan hareketle tek tek evlere ve mekanlara girip, geçmişin hesabını ve sonrada gelecekle ilgili projelerinizi paylaşacaksınız. Barbaros Mahallesi aldığı yatırımlarla ve gelen hizmetlerle herkesin yaşamak istediği bir mahalle oldu. Eskiden Barbaros Mahallesi böyle değildi. Son 10 yılda Barbaros Mahallesi değerli bir mahalle oldu.”