Haberler

“Hafta sonları bile makam aracımı kullanmam. Özel şoförüm hala yoktur.”

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı ve mevcut Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar  Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret etti.
Gökhan, konuşmalar esnasında hakkında söylenenlere cevaben; “Ne mürebbiyem ne özel şoförüm oldu. Hafta sonları bile makam aracımı kullanmam. Özel şoförüm hala yoktur. Öyle bir ahlakım yoktur. Bununla pirim yapmaya çalışıyor. Varlıklı bir aileden geldiğimi ifade etmek istiyor. Ben varlıklı bir ailedenim ama dürüst bir ailedenim. Dedem bu kente 1945’te gelmiş. Tesadüfi olarak hep az bulunan malları satmakla uğraşmışız. Bir tek kişi bir lira fazla sattı diyemez.” dedi.

“Zabıtanın Görevi Belli”

Ziyarette konuşan Gökhan, Pazar Yeri’ndeki denetimlerle ilgili; “Pazar Yeri’nde fiyat denetimi olmaz. Evrak denetimi olur. Fatura, hal çıkışı, irsaliye olur. Zorla ucuzlatmak diye bir şey söz konusu değil. Tarım İl Müdürlüğü ve Vergi Dairesi’nin görevli olduğu konularda biz ihbarda bulunduk. Bir gün gelmediler.  Köy ekmeklerinin yasası var. Menşeii belli olacak deniliyor. Mücadele ettik. Görevimizi yapıyoruz. Tarım İl Müdürlüğü bugüne kadar gelip yapmadı. Zabıtanın görevleri belli.” Şeklinde konuştu.