Haberler

104. Yılda Büyük Coşku

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü’nde dün sabah saatlerinde Fox Tv ekranlarında yayınlanan İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına katıldı.

Gökhan, ardından Cumhuriyet Meydanı’ndaki resmi çelenk törenine katıldı. Törende Atatürk’ün huzurunda şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Resmi törenin ardından Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Atatürk’ün huzurunda çelenk sunumu gerçekleştirildi. Çelenk sunumunun ardından Cumhuriyet Halk Partililer saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşını okudu.
Saat 11.30’da Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın 18 Mart konuşması kişisel platformlarından ve tüm internet medyasından yayınlandı. Kentin Belediye Başkanı, 18 Mart konuşmasını alternatif olarak gerçekleştirdi.
18 Mart akşamı geleneksel hale gelen Fener Alayı ise göz doldurdu.

Beldiye Başkanı Ülgür Gökhan, elinde Türk Bayrağı ve meşalesi ile birlikte halk yürüyüşüne katıldı ve halkla birlikte yürüdü.

 Fener alayına katılan binlerce kişi şehitlerimizi anarken ‘Mustafa Kemalin Askerleriyiz ve Atam İzindeyiz’  sloganları dikkat çekti.