Genel,  Haberler

“Bir Havai Fişek Borcumuz Olsun”

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı ve mevcut Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Boğaz TV ekranlarında Hasan Sami Er’in sunduğu Başkan ile Gündem programına katıldı.
Er’in sorularını yanıtlayan Başkan’ın programdaki konuşmalarından bazı konu başlıkları:

“Emeklilerin Birikimlerini İsraf Etmek Olmaz”

“Kimse emekli olmayacak. Birikimler, topluma verilmeye devam edecek. Altın Yıllar Yaşam Merkezi’nde insanlar üretiyor. Yılların tecrübesi var. Hayat tecrübesi var. Emekli olun demek birikimleri israf etmek demek. Çeşitli meslekler yapmışlar, hatta torun bakmışlar, hepsi bir bilgi.”

“Ayrışma Kalmadı”

“Mecliste genç arkadaşlarımız var. Seçilerek geldiler. Heveslensinler gençler. Gelsinler, partinin gençlere ihtiyacı var. Gençlere, kadınlara hep çağrı yapıyoruz. Yeni siyasetçiler de çıkacaktır.
Bu kez, örgütün bütün desteğini arkamda hissediyorum. Artık ayrışma kalmadı. Genel merkezin %100 atayacağını biliyorduk. Fakat adaylar olabileceği için sandığa gittik ve çok mutluyum. Sonuçlar çok güzel oldu. İlk 10’da 5 kadın meclis üyesi var. İl Genel Meclisi’nde 6 kişiden 2 tanesi kadın. 2 tane 30 yaş altı genç var. Herkes mutlu. İyi Parti ittifakı ile o arkadaşlarımızı da yerleştirdik.”

“Pozitif Tepkiler Alıyoruz”

“Seçimi sandıkta alırsın ama pozitif tepkiler alıyoruz. Seçmenime saygı gereği sonuna kadar çalışacağım. Yolda yürürken gözleriyle işaret verir. Ben buna çok güvenirim. Ön seçim yapmamış olsaydık. Sıkıntı yaşanabilirdi. Sandığa gitmeyenler olabilirdi. Şimdi her şey tamam. Ülkenin durumu belli. Sosyal demokratların, bizim dışımızdaki diğer güçlerin bizlere destek vermesi gerekir.”

“Olağanüstü Bir Konserdi”

“Olağanüstü bir konserdi. Özellikle Haluk Levent’i istedim. İzmir Marşı’nı söylemesi, bağımsız Türkiye noktasında düşünceleri olduğu için seçtik. Ucu bucağı olmayan bir kalabalık yaptık. Yeni Zelanda şehitleri için bir jest yaptı. Konser gelirini oraya bağışlamış olduk. Sözde değil özde insan olduğunu gösterdi. Deniz Zaferi’mizin güzel bir konserle sonlandığını gördük.”

“Eğlence Değil Zafer Kutlaması”

“Her 18 Mart törenlerinin sonundaki havai fişek gösterisini belediye yapıyordu. Bu sene ‘GESTAŞ yapsın’ demişler. Afişlerde, programda vardı. Vatandaş bunu gördü. Fener Alayı bitti. İskele Meydanı’nda folklor, mehteran gösterileri sürüyor. Bando, folklor hepsi oldu. Halk havai fişek bekliyor. Telefonlarım çalmaya başladı. Durumu açıklayan bir sosyal medya duyurusu yayınladık. Bu bir zafer kutlamasıdır. Şehitlerimize saygımız sonsuz. Bu bir eğlence değil, şehitlere teşekkür kutlamasıdır. Bir havai fişek borcumuz olsun. Güzel bir şekilde yapar 18 Mart’a atıfta bulunuruz.”