Haberler

Başkan Fevzipaşa’da: “Alava Karnımız Tok! Bu Mahalle 1 Numaralı Mahalle”

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı ve mevcut Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Fevzipaşalılarla buluştu. Oşkulu kalabalığın karşılamasıyla konuşmaya başlayan Başkan Gökhan, meydande geleneksel konuşmasını gerçekleştirdi.

“Buruşuk Formalarla Olmaz, 12 Forma Verdik Gitti”

Konuşmanın sonlarında talepleri dinleyen Başkan, mahalleler arası düzenlenen futbol turnuvasına katılan Fevzipaşalı gençlerin ricasını kırmayarak, “Hastanebayırı bir turnuva düzenlemiş. Fevzipaşalı gençler de katılacak. Forma lazım. Böyle buruşuk formalarla olmaz. 12 tane formayı verdik gitti.” dedi ve sporculara forma sözü verdi.

Her seçim döneminde geleneksel olarak Fevzipaşa’ya geldiğini ifade eden Belediye Başkanı’nın Fevzipaşa Mahalle Meydanı’ndaki konu başlıkları şöyle oldu:  

“TOKİ’ye Yerleştiniz Mi? Alava Karnımız Tok”

“Çocuklarımız sağlıklı yemek yiyecekler. Diğer mahallelerin çocukları gibi bu mahallenin çocukları da güzel yetişecekler. Onlara da bir kreş yapacağız. Her mahalleye bir kreş yapacağız. TOKİ’nin konutlarına yerleştiniz mi? Bakın ben yıllardır bu mahalleye her gelişimde sizlere ne dedim? Bu mahallede oturanlar bu mahallede kalacak dedim. Buradan gitmek yok. Ne yapacağız? Evlerimizi yenileyeceğiz. Başlamıştık da ama krize denk geldik. Krizi çıkaranlar sizerin de evlerinizin yenilenmesini geciktiriyorlar. Bu geçecek. Bu mahalle sizler içindeyken yenilecek. Kesinlikle başka yere gitmek yok. Fevzipaşalı Fevzipaşa’da kalacak. Başkalarını yalanlarını bırakın. Alava karnımız tok.
Burada evler yenilenecek. İmkanı olan mütahhite verecek. Kendi gönlü ne isterse öyle olacak. Yok burada çarşı-avm olacakmış. Bırakın inanmayın onlara.”

“Buranın Gençleri Sporda İyi. Nice Eşref’ler Çıkaracağız”

File işi yaptık. Devam edeceğiz. Fevzipaşa’nın kadınları üretmeye ve parasını kazanmaya devam edecek. Mühim olan kadınlara ürettirip belediye olarak almak, hazırsınız değil mi buna?
1915 Spor Kulübü’ne desteğe devam. Daha çok destek verip şampiyon yapıp kutlayacağız. Buranın gençleri sadece müzikte değil sporda da iyi. Nice Eşref’ler çıkaracağız.

“Çanakkale’nin En Güzel Alanlardan Biri Olacaksınız”


“Hat konusunu en kısa zamanda ele alıyoruz. Çay kenarından bir köprüyle, buradan, Çimenlik Kalesi’nin bir duvarını yıkıp oradan karşıya geçiş sağlayacağız. Beraber yapacağız. Yeşil alanı da iyileştirip mahallenin değerine değer katacağız. Sarıçay’da temizlik devam ediyor. Daha düzenli bir alanda da burada yaşayanlar keyfini çıkaracak. Zafer Meydanı’nı da iyileştirdik çok güzel bir yer oldu. Bunlar mahallenin değerini arttırıyor. Müteahhitten sonra sanat sokağına dönen alanlar açıldı. Mahalleniz daha da güzelleşecek. Sanatsal ve kültürel anlamda Çanakkale’nin en güzel alanlardan biri olacaksınız.”

“Burası 1 Numaralı Mahalle”


“Bu mahalle Çanakkale’nin  kurucu mahallesi. Burası 1 numaralı mahalle. Yıllardır Çanakkale’ye katkılarda bulundunuz. Enerjinizle, renklerinizle birçok iş yaptınız. Emeklerinizle destek verdiniz. Şimdi daha iyilerine layıksınız. Mahalleye en uygun bir yerde en azından ihtiyaç giderecek olan bir düğün salonu sadece sizlerin kullanacağı alan olacak.”

“Artık Torbayla Malzeme Dağıtmak Yok”

“Dar gelirlilere halk kart veriyoruz. Yine varsa bunu arttırarak vermeye söz veriyorum. Kimse eksik kalmayacak. Artık torbayla malzeme dağıtmak yok. Alacak kartını gidecek marketine herkes. Çırçır Fabrikası’nın olduğu alanda da çalışmalar yapacağız. Metruk kalan binalar yapılmalı. Üniversite kültürel merkezler yapmalı. Hem mahalleli çalışma alanı bulur hem de güzel mekanlara sahip oluruz.”

“Sağlık Ocağınızı Gene Kaldırıyorlar, O İşi Çözeceğim”

“Bir sorunla mücadele etmiştik. Sağlık Ocağı’nızı gene kaldırıyorlar. Bir yer göstermeden çıkın demişler. Sizin için çok önemli. Bu konu için uğraşıyorum. Yine birlikte mücadele edeceğiz. Kısa yoldan ulaşacağınız bir yer olsun diye uğraşacağız. İnşallah sizlerin oylarıyla 1 Nisan’da yine Belediye Başkanı olacağım ve 18’ine kadar o işi çözeceğim.”

“Sizi En İyi Biz Anlarız Çünkü Sizi Tanıyoruz”

“Benim iş yerim bu mahalledeydi. Ben bu mahalleliyim. Şu anda halamın oğlu burada iş yapıyordu Muharrem Erkek de öyle. Sizi en iyi biz anlarız. Çünkü biz sizi tanıyoruz.”