Haberler

“Çok ciddi bir oy ile bu seçimi kazanacağız”

Millet İttifakı, Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı ve mevcut Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, seçime saatler kala Büyük Bahar Yürüyüşü’nde kentlilerle buluştu. Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan yürüyüş Mümtaz Pirinçciler Meydanı, Çarşı Caddesi ve İnönü Caddesi üzerinden devam etti.
Meydanda sona eren yürüyüşten sonra konuşan Başkan, sandık çağrısı yaptı.
Başkan’ın konuşmasından notlar:
“İnsanları sandığa davet edin”
Ülgür Gökhan, “İnşallah sandıkta yarın büyük bir oy farkı ile bu seçimleri kazanacağız ve bahara ulaşacağız. Bu rüzgarlı hava yarın bahara dönecek. Bu güzel görüntü, coşku çok önemlidir. Hepimiz birbirimizden moral alıyoruz. Bu güvenle, yarın sandığa geleceksiniz ama yetmez, konu, komşu yolda gördüğünüz insanları sandığa davet ediniz. Demokrasi sandıkta tecelli eder. Sandıktan çıkanlar halkı temsil ederler, kimse el süremez.
“Ülgür Gökhan’a oy vermek durumundasınız”
Yarın sandığa giderken neleri düşüneceksiniz diye soruduğumda, çocuklarım için oy vereceğim diyeceksiniz. Engellilerimiz için oy vereceğim ve sonuç itibari ile burada ülkemizin demokrasisine katılım sağlamak için oy vereceğim diyeceksiniz. Oy vermek yetmez, oyu Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve Ülgür Gökhan’a vermek durumundasınız. Bana ve partime destek olacağınıza inanıyorum.
“Çok ciddi bir oy ile bu seçimi kazanacağız”
Biliyorsunuz bu dönem seçimlere ittifak olarak girdik. Genel Başkanlara teşekkür ediyorum. Sayın Meral Akşener’e, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum. Bana güvendiler. Burada hep beraber seçim çalışmalarına katıldık ve göreceksiniz çok ciddi bir oy ile bu seçimi kazanacağız.
“Bize oy vermeye hazır mısınız?”
Bu ittifak zillet değil, illet de değil, barış ve kardeşlik ittifakı… Çanakkale zaten yıllardır bu güzellikleri yaşıyor, Çanakkale bu kentte huzur ve barış içerisine yaşıyor. Bu kentte özgürlüklerimizi doya doya yaşıyoruz, inşallah bundan sonra da yaşamaya devam edeceğiz. Bize oy vermeye hazır mısınız?
“Kimseyi ayrıştırmak yok!”
Değerli hemşerilerim sonuçta 3 ay yorucu bir süreç geçirdik. Gönüllülerimiz, partililerimiz, gençlerimiz çok yoğun çalıştılar. 45 bin haneye girmişiz, hepsine gönülden teşekkür ediyorum. Bu kentte bu havayı bozmak istemiyoruz. Bu kente gelenler geldikleri anda kente yerleşmeye karar veriyorlar. Bu sizin sayenizde oldu. Pazartesi günü seçim bitecek, bu kentte tüm kardeşlerimizi kucaklayacağız ve onlarla beraber bu mutluluğu paylaşacağız. Kimseyi ayrıştırmak yok! Herkese eşit davranacağız. Ben sizin kaynaklarınızı kullanıyorum. Kaynaklarımız eşit” ifadelerini kullandı.